Blog
Jak wybrać odpowiednią plandekę do swojego pojazdu?
Prowadzenie ciężarówki wymaga nie tylko umiejętności za kierownicą, ale również dbałości o odpowiednie zabezpieczenie ładunku. Plandeki samochodowe odgrywają tu kluczową rolę, chroniąc towary przed warunkami atmosferycznymi, kurzem czy uszkodzeniami mechanicznymi. W niniejszym artykule omawiamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze plandeki do ciężarówki.
Jak naprawić uszkodzoną plandekę samochodową?
Plandeki okazują się niezbędne w wielu zastosowaniach. Nadają się do ochrony przed czynnikami atmosferycznymi – opadami, wiejącym wiatrem oraz zbyt dużym nasłonecznieniem, a w pewnym zakresie także przed wychłodzeniem i upałem. Będą także skuteczną barierą przed zanieczyszczeniami wszelkiego rodzaju od kurzu czy błota po opadające liście. Znakomicie sprawdzają się przy zabezpieczaniu urządzeń oraz pojazdów, a także nadają się jako osłona skrzyń ładunkowych w samochodach dostawczych i ciężarowych oraz naczepach i przyczepach. Ich zaletami jest to, że są stosunkowo lekkie oraz łatwe do rozłożenia i zwinięcia. Okazują się też trwałe, choć może się zdarzyć, iż ulegną uszkodzeniu. Specjaliści oferują jednak szybką i sprawną naprawę plandek. W Siedlcach można ją zlecić firmie GO-PLAN. Przekonajmy się, z czego robi się plandeki i sprawdźmy, jak się usuwa defekty.
Pasy spinające jako pomoc przy zabezpieczaniu ładunków w transporcie
Przewóz wszelkiego rodzaju ładunków wymaga ich właściwego umieszczenia na pojeździe. Muszą one zostać ustawione tak, by podczas jazdy nie doszło do ich przemieszczenia, ponieważ gwałtowna zmiana rozkładu masy może doprowadzić do utraty stabilności auta. W efekcie przesunięcia się transportowanych towarów samochód może się wywrócić, istnieje też niebezpieczeństwo, że wiezione przedmioty wypadną na zewnątrz albo przesuwając się, zagrożą zdrowiu bądź życiu kierującego. By zapobiec takim zdarzeniom, do unieruchamiania ładunku wykorzystuje się tzw. pasy transportowe określane także jako pasy spinające. W mazowieckim można je znaleźć w ofercie firmy GO-PLAN, oferującej również plandeki samochodowe. Przekonajmy się, jaka jest specyfika pasów.
Jak szybko i tanio wznieść namiot handlowy?
Prowadzenie sprzedaży, zajmowanie się działalnością gastronomiczną czy świadczeniem usług wymaga dobrego przygotowanie miejsca, w którym ma być wykonywana tego typu działalność. W przypadku, gdy nie ma możliwości skorzystania z przeznaczonego na ten cel obiektu, dobrym rozwiązaniem pozostają namioty handlowe. Sprawdzają się one zarówno jako konstrukcje tymczasowe, jak i sezonowe oraz stałe. Przekonajmy się, jakie są ich najważniejsze właściwości i sprawdźmy, gdzie i kiedy warto ich używać.
Jak wybrać dobrą plandekę na przyczepę?
Transport ładunku musi odbywać się w takich warunkach, by nie był on narażony na zniszczenie. W przypadku wielu towarów, gdzie do przewozu wykorzystuje się pojazdy z otwartymi skrzyniami ładunkowymi lub tego rodzaju przyczepami, nie obejdzie się bez dodatkowego zabezpieczenia, które ochroni przed opadami atmosferycznymi – deszczem i śniegiem, a także wiatrem, ryzykiem zabrudzenia czy rozsypaniem, jeżeli w grę wchodzą substancje sypkie. Rozwiązaniem eliminującym takie niedogodności jest zastosowanie plandeki na przyczepy lub samochody ciężarowe. Przekonajmy się, co będzie ważne przy wyborze.
Z jakich płacht korzystają rolnicy?
Specyfika produkcji rolnej, a także prowadzenia hodowli lub zajmowania się sadownictwem albo warzywnictwem sprawia, że dla większości gospodarstw ważne jest korzystanie z materiałów, które gwarantują ochronę przed czynnikami zewnętrznymi – przede wszystkim opadami atmosferycznymi, dostępem dużej ilości powietrza, promieniowaniem słonecznym i zabrudzeniami. Jednym z nieodzownych wyrobów będą więc rozmaite plandeki i płachty rolnicze. Przekonajmy się, do jakich przykładowych celów mogą one być wykorzystywane oraz sprawdźmy, czym powinny się wyróżniać.
Jakie funkcje pełnią plandeki samochodowe?
Znaczna część samochodów ciężarowych, dostawczych i przyczep jest wyposażona w skrzynie ładunkowe. Daje to dużą swobodę, jeżeli chodzi o rodzaj przewożonego ładunku, a zwłaszcza jego rozmiary, ułatwia też załadunek i rozładunek dzięki otwieranym burtom. Takie rozwiązanie obniża też masę pojazdu, pozwalając na zabranie większej ilości towarów niż w przypadku cięższej stałej zabudowy. Niestety oznacza również gorsze zabezpieczenie ładunku, czemu można jednak zaradzić, decydując się na użycie plandeki samochodowej. Przekonajmy się gdzie i do czego wykorzystuje się plandeki i sprawdźmy, co przynosi ich zastosowanie.
Plandeka jako świetny nośnik reklamy zewnętrznej
Najważniejszą funkcją, którą pełni plandeka samochodowa, jest ochrona przewożonych towarów. Jest to duża płachta, stworzona zazwyczaj z poliestru i na stałe przytwierdzona do pojazdu. Stosuje się ją między innymi na samochodach dostawczych, ciężarowych oraz przyczepach towarowych – dzięki swojej elastyczności nie ogranicza ich ładowności, a wykorzystywany materiał skutecznie zabezpiecza przewożone produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w tym przede wszystkim wilgocią, która ma zgubny wpływ na wiele towarów.
Rodzaje plandek samochodowych
Plandeki samochodowe to przedmioty niezwykle użyteczne, cieszące się ogromną popularnością zarówno wśród prywatnych użytkowników, jak i przedstawicieli różnorodnych branż. Ich najważniejszą funkcją jest odpowiednie zabezpieczenie przewożonego towaru, jednak bardzo często drukuje się na nich logo firm oraz różnego rodzaju materiały reklamowe, dzięki czemu nie tylko chronią ładunek, ale też budują odpowiedni wizerunek marki. Aby odpowiednio sprawdzały się w wyznaczonych zadaniach, bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego rodzaju plandeki do przewożonego towaru – niektóre ładunki potrzebują dodatkowego zabezpieczenia lub zapewnienia konkretnych warunków. Okrycie musi również pasować do wykorzystywanego pojazdu.